Ko pijavka odpade, na koži ostane majhna ranica, iz katere se lahko krvavi še več ur. Povsem normalna je 12-urna krvavitev, lahko pa traja tudi več kot 24 ur. Običajno se krvavitev zaustavi naslednji dan. Terapevt rano prekrije s sterilno gazo ali vato in čez nekaj časa preveri, kako poteka krvavenje. Krvavitev je sestavni del terapije in zelo pomembno je, da se zaustavi sama, brez kompresije. Podaljšana krvavitev ima funkcijo čiščenja rane in na ta način se izognemo kakršnikoli možnosti infekcije rane.
Prvi dan se rana načeloma ne prevezuje, temveč se na gazo dodajajo povoji. Uporabne so tudi čiste brisače, s katerimi povijamo preko povojev. Preko gaz in povojev se lahko povijejo tudi vpojne tkanine za enkratno uporabo, kot so plenice, higienski vložki, previjalne podloge.
V času krvavitve ni priporočljivo pretirano uživanje tekočin, saj lahko to spodbudi delovanje limfe in dodatno krvavitev. Zaradi večje izgube krvi, se priporočajo izotonični napitki. Ko se krvavitev ustavi pa je zaželeno pitje navadne vode v čim večjih količinah.